top of page
Hakkımızda: About

Hakkımızda

Haldun Bayram

Çanakkale Biga 1969 doğumlu Haldun Bayram , Kabataş Erkek Lisesi 88 mezunu olup Üniversite hayatına, İstanbul  Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümünde devam etti. 1990’da başlayan iş yaşamında; Türkiyenin ilk kurumsal Tıbbi Laboratuvarı, Düzen Laboratuvarın da Ünite sorumlusu ve Satellite uydu  Laboratuvarları projelerinin açılıp , merkezi sisteme uyumlu çalışmasında görev aldı. Kayseri Komando Tugayında tamamladığı askerlik görevinden sonra Dade Behring şirketinde  Eğitim Sorumlusu ve Ürün Müdürlüğü, Siemens Diagnostikte Bölge Satış Müdürlüğü, Siemens Healtcare  uluslararası ekipte HSC Sağlık Cözümleri Danışmanı Üyeliği görevlerinin ardından  Siemens A.Ş. de Ülke Satış Müdürü olarak Bayi ve Kanal yöneticisi,  Satış Pazarlama ekibinin yönetimin de görev aldı. Sağlık sektörün de bir çok şirketin kurulması , yönetilmesi ve şirketleşmesi projelerinde, eğitimci ve  danışman olarak katkıda bulundu.

Kariyeri sırasında University of Michigan da LEAN  Heathcare Yalın Sağlık Sertifikası, Bilgi  Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Yönetici Geliştirme Merkezinde Next Generation  Leaders Programından Sertifika aldı.

Öncelikle Kurumsal Kültürün oluşturulması, Değişim ve Dönüşüm Süreçlerinin yazılıp uygulanması, yönetici yetiştirme ve geliştirme projelerinin yanı sıra, Satış Pazarlama Becerilerinin geliştirilmesi , performans yönetimi konularında üst ve orta düzey yöneticilerin eğitimlerini gerçekleştirdi, gerçekleştiriyor.

30 Yılı aşmış bir iş hayatı, Kurumsal Kültür, Kurumsal Yapılar içerisin de Uluslararası iş tecrübesi ile gelecek bir sonraki Yöneticilerin Yetiştirilmesi, Şahıs Şirketlerinin Kurumsal Yapıya Dönüşümü , orta ve üst düzey  işletmelerin insan kaynaklarının yapılandırılması, kalite sistemlerinin kurulması, kurumsal değişim dönüşüm için 30 Eylül 2020 tarihin de Siemens A.Ş den emekli olup, BilgeIşık Eğitim ve Danışmanlık Merkezini kurdu.

hakkimizda-photo.jpeg

Görevimiz

BilgeIşık Eğitim ve Danışmanlık Merkezi: Önce İnsan sonra iş ortağı ve verimlilik odaklı olarak, eleştirmeden, dürüstçe ve içtenlikle gülümseyerek her bir müşterinin, şampiyon olmak için  kendi gücünü ve dinamiklerini  farkettirirek harekete geçirdiğimiz, bunu nasıl kullanması gerektiğini öğrendiğimiz yer. Öğretmiyoruz birlikte öğreniyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye genelinde Kurumsal Süreçler, Satış ve  Pazarlama, yöneticilik, bayii yönetimi, Medikal Diagnostik ürün bilgisi,  müzakere etkili iletişim ve sunum teknikleri konularında Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri veren bir firma olmak, kısa vadedeki vizyonumuz olarak belirtilebilir. Türkiye de on yılda orta ve büyük ölçekli firmalar içerisin de kurumsal kültürü olmayan işyeri kalmayacak. BilgeIşık Eğitim ve Danışmanlık bunun için var.

Değerlerimiz

İnsan, iş ortağı ve verimlilik

bottom of page